Recent Posts

 • Postaw na funkcjonalność i prostotę

  Postaw na funkcjonalność i prostotę

  Wiele osób, które posiadają dom lub mieszkanie budowane w starym budownictwie boryka się z problemem braku jego funkcjonalności. Z reguły problem ten jest najbardziej widoczny w kuchni i łazience. W dzisiejszych czasach funkcjonalność to podstawa.
 • Remont nie musi być przerażający – dobra armatura to podstawa

  Remont nie musi być przerażający – dobra armatura to podstawa

  Remonty potrafią przerażać i być niezwykle kosztogenne. Nie zawsze trzeba się decydować na remont generalny. Wystarczy wymienić trochę armatury sanitarnej czy też ceramiki łazienkowej, by uzyskać nowe wnętrze, odświeżona bez zbyt dużych kosztów. Gdzie zatem znaleźć armaturę łazienkową w dobrej cenie? między innymi w sklepach outletowych, takich jak Plusoutlet. Co możemy zyskać przez zakupy w …
 • System SAP, Oracle czy Microsoft – który najlepszy?

  System SAP, Oracle czy Microsoft – który najlepszy?

  Na polskim rynku systemów informatycznych projektowanych z myślą o ułatwieniu przepływu informacji w przedsiębiorstwach oraz sprawniejszym zarządzaniu zasobami firmy, przez wiele lat królował system SAP. Wśród największych zalet tego rozwiązania wymienić można m. in. jego modułowość oraz funkcjonowanie w oparciu o jedna bazę danych, co gwarantuje przepływ informacji pomiędzy poszczególnymi działami przedsiębiorstwa i łatwy do …

Mała łazienka – jak urządzić funkcjonalne wnętrze?

Projekty łazienek powinny uwzględniać szereg istotnych kwestii. Przede wszystkim należy zadbać, aby aranżacja pomieszczenia dopasowana była zarówno do gustu użytkowników, jak i do warunków architektonicznych. Wielu osobom problem sprawia urządzenie wnętrza o niewielkich rozmiarach – bardzo często właśnie łazienka jest najmniejszym pomieszczeniem w całym domu lub mieszkaniu. Jak sobie z tym poradzić? Warto zastanowić się nad rozwiązaniami pozwalającymi optycznie nieco dodać przestrzeni ciasnemu wnętrzu. Jasne płytki do łazienki w połączeniu z lustrami sprawią, że nawet niewielkie pomieszczenie wyglądać będzie na większe.

Aranżacja łazienki o niedużych rozmiarach powinna stawiać również na funkcjonalne rozwiązania. Urządzając takie wnętrze warto wziąć pod uwagę możliwość instalacji ceramiki podwieszanej – więcej przestrzeni na podłodze również sprawi, że wyda się ona nieco większa. Dobrym pomysłem będzie też wykorzystanie elementów wyposażenia zaprojektowanych właśnie z myślą o takich niedużych pomieszczeniach.

Niezależnie od dążenia do zachowania funkcjonalności i estetyki, warto pamiętać, że mała łazienka wcale nie musi być nudna. Bogata oferta w sklepach z wyposażeniem do tego wnętrza czy też z materiałami wykończeniowymi pozwoli stworzyć niebanalną aranżację, która zapewni wygodę korzystania z poszczególnych sprzętów, a jednocześnie sprawi, że wyglądać ona będzie bardzo ciekawie. Czasem wystarczy położyć barwną mozaikę na ścianie lub płytki o niejednolitej strukturze, aby uzyskać taki efekt. Pomysły na nowoczesne łazienki można znaleźć np. na https://mo.design/category/lazienka/.

Możliwość komentowania jest wyłączona.