Recent Posts

 • Postaw na funkcjonalność i prostotę

  Postaw na funkcjonalność i prostotę

  Wiele osób, które posiadają dom lub mieszkanie budowane w starym budownictwie boryka się z problemem braku jego funkcjonalności. Z reguły problem ten jest najbardziej widoczny w kuchni i łazience. W dzisiejszych czasach funkcjonalność to podstawa.
 • Remont nie musi być przerażający – dobra armatura to podstawa

  Remont nie musi być przerażający – dobra armatura to podstawa

  Remonty potrafią przerażać i być niezwykle kosztogenne. Nie zawsze trzeba się decydować na remont generalny. Wystarczy wymienić trochę armatury sanitarnej czy też ceramiki łazienkowej, by uzyskać nowe wnętrze, odświeżona bez zbyt dużych kosztów. Gdzie zatem znaleźć armaturę łazienkową w dobrej cenie? między innymi w sklepach outletowych, takich jak Plusoutlet. Co możemy zyskać przez zakupy w …
 • Mała łazienka – jak urządzić funkcjonalne wnętrze?

  Mała łazienka – jak urządzić funkcjonalne wnętrze?

  Projekty łazienek powinny uwzględniać szereg istotnych kwestii. Przede wszystkim należy zadbać, aby aranżacja pomieszczenia dopasowana była zarówno do gustu użytkowników, jak i do warunków architektonicznych. Wielu osobom problem sprawia urządzenie wnętrza o niewielkich rozmiarach – bardzo często właśnie łazienka jest najmniejszym pomieszczeniem w całym domu lub mieszkaniu. Jak sobie z tym poradzić? Warto zastanowić się …

Od czego nasza skóra jest przesuszona?

Mocno przesuszona skóra to kłopot, z którym czasem nie potrafimy sobie poradzić. W pierwszej kolejności więc należy zastanowić się, co jest w zasadzie przyczyną podobnych trudności. Z jakiego powodu? Łatwiej będzie nam wyeliminować ze swojego życia te czynniki, które mają negatywny wpływ na naszą cerę. Jakie są często przyczyny suchej skóry?

Jest ich bardzo wiele, a należeć do nich może chociażby niedoczynność tarczycy. To schorzenie niestety ma ogromny wpływ na cały nasz organizm i poza suchą skórą, jest w stanie objawiać się też sennością czy wypadaniem włosów. Zdarza się też, że za suchość naszej skóry odpowiadają zaniedbania pielęgnacyjne lub po prostu nieprawidłowo prowadzona pielęgnacja. Mając jakiekolwiek wątpliwości co do tego, czy postępujemy słusznie pielęgnując cerę w dany sposób, należy skonsultować się z dermatologiem.

Cera sucha (https://www.iwostin.pl/skora-sucha-a-skora-odwodniona) może być też po prostu częścią naszej urody. Możliwe, że po prostu mamy skórę skłonną do przesuszania się i tylko właściwa pielęgnacja jest nas w stanie przed tym uratować. Sucha skóra często staje się naszym udziałem latem czy zimą, kiedy warunki panujące na zewnątrz są dla niej wyjątkowo ekstremalne. W takiej sytuacji trzeba jeszcze bardziej skupić się na jej pielęgnacji i przede wszystkim, chronić ją przed słońcem czy mrozem. Jeśli jesteśmy właścicielami suchej skóry, musimy skupić się na jej efektywnym nawilżaniu. Trzeba jednak pamiętać, że istotne jest nie tylko nawilżanie zewnętrzne, ale także nawilżanie od środka. Takie połączenie to podstawa.

Możliwość komentowania jest wyłączona.