Recent Posts

 • Postaw na funkcjonalność i prostotę

  Postaw na funkcjonalność i prostotę

  Wiele osób, które posiadają dom lub mieszkanie budowane w starym budownictwie boryka się z problemem braku jego funkcjonalności. Z reguły problem ten jest najbardziej widoczny w kuchni i łazience. W dzisiejszych czasach funkcjonalność to podstawa.
 • Remont nie musi być przerażający – dobra armatura to podstawa

  Remont nie musi być przerażający – dobra armatura to podstawa

  Remonty potrafią przerażać i być niezwykle kosztogenne. Nie zawsze trzeba się decydować na remont generalny. Wystarczy wymienić trochę armatury sanitarnej czy też ceramiki łazienkowej, by uzyskać nowe wnętrze, odświeżona bez zbyt dużych kosztów. Gdzie zatem znaleźć armaturę łazienkową w dobrej cenie? między innymi w sklepach outletowych, takich jak Plusoutlet. Co możemy zyskać przez zakupy w …
 • Mała łazienka – jak urządzić funkcjonalne wnętrze?

  Mała łazienka – jak urządzić funkcjonalne wnętrze?

  Projekty łazienek powinny uwzględniać szereg istotnych kwestii. Przede wszystkim należy zadbać, aby aranżacja pomieszczenia dopasowana była zarówno do gustu użytkowników, jak i do warunków architektonicznych. Wielu osobom problem sprawia urządzenie wnętrza o niewielkich rozmiarach – bardzo często właśnie łazienka jest najmniejszym pomieszczeniem w całym domu lub mieszkaniu. Jak sobie z tym poradzić? Warto zastanowić się …

Balustrada – ozdoba domu

Jednym z elementów zewnętrznych domu jest balkon. Jest to miejsce na którym możemy z powodzeniem usadowić meble wypoczynkowe, aby się poopalać, czy wypić poranną kawę na świeżym powietrzu. O czym warto pamiętać w przypadku balkonu?

Przede wszystkim balkon należy odpowiednio zabezpieczyć, aby nie doszło do żadnej niebezpiecznej sytuacji.  W tym celu montuje się balustrady, które oprócz funkcji ochronnej, stanowią także ciekawy element ozdobny. Balustrada może ciekawie urozmaicić dom na zewnątrz i nadać mu konkretnego charakteru. Tak jak mamy różne style aranżacji wnętrz, tak samo możemy na różne sposoby wykończyć dom na zewnątrz. Możemy na przykład zdecydować się na styl góralski, czy styl nowoczesny. Balustrady pod tym względem spełniają kluczową rolę, ponieważ stanowią podstawowy element ozdobny. Można je wykonać na przykład z drewna, kamienia, czy szkła. Każdy z tych materiałów nadaje innego charakteru budynkowi. Balustrady z drewna pasują do domów tradycyjnych, wiejskich czy góralskich, te ze szkła z kolei to domena nowoczesnych domów. Zanim zdecydujemy się na konkretny rodzaj warto przejrzeć przynajmniej kilka projektów domów, aby zorientować się, na jaki efekt możemy liczyć w praktyce.

Balustrady (https://www.obi.pl/schody-i-balustrady/porecze-i-balustrady/c/962 ) są tym elementem, za pomocą którego w łatwy sposób możemy odmienić wygląd naszego domu na zewnątrz. Zwykle, po jakimś czasie chcielibyśmy coś pozmieniać w tym zakresie. Zmiana dachu czy elewacji jest bardziej kosztownym rozwiązaniem, tymczasem zmiana balustrad to szybki i skuteczny sposób na to, aby nasz dom nabrał nowego wyrazu. Warto o tym pamiętać, gdy zamarzy nam się nowy wygląd domu.

Możliwość komentowania jest wyłączona.